Усі знають, що найшвидший спосіб втамувати голод — з’їсти сендвіч. Їх уже давно не вважають звичайним фастфуд, адже у ресторанах готують надзвичайні кулінарні сендвічні шедеври. Так само і у Івано-Франківську. У місті сандвічі готують і подають у закладах як фірмову страву, а також доставляють через сервіс Еda.ua на замовлення із спеціалізованих ресторанів.
Чим сендвіч від бутерброда відрізняється?
Між ними є єдина істотна відмінність — кількість шматочків хліба. Для звичайного бутерброда використовують один шматок, на який кладуть начинку. Для сендвіча ж беруть два або більше шматочка хліба, між якими розміщують будь-які інгредієнти.
На Заході навіть сформувалась сендвічна гастрономічна культура. Його готують дітям на ланч до школи, як перекус на пікнік та просто прогулянку, як закуски на свята та вечірки. У Канаді, до прикладу, сандвічі роблять трикутними й називають їх — клубними. В США частіше за усе готують закуску із тостового хліба, іноді для м’якості відрізають тверді краї.
У Франції сендвічі називають крок-мосьє, а в Італії — паніні.
Поява сендвіча, яким ми його знаємо сьогодні, датується приблизно 17 сторіччям. Започаткували традицію так завертати у хліб інгредієнти саме у Європі. Їх подавали як закуску для шанованих у суспільстві осіб на прийомах, а також для не менш шанованих багатіїв у гральних домах.
Начинки для сандвічів
Варіацій комбінації інгредієнтів для начинки існує мабуть стільки, скільки є у світі небайдужих до цієї закуски кухарів. Найчастіше у сандвічі додають:
- свіжі овочі (помідори, огірки, цибулю, авокадо, моркву, редис);
- зелень (листя салату, шпинат, базилік, кінзу, руколу);
- м’ясо (смажену курятину, яловичину, свинину, копчені та в’ялені ковбасні вироби);
- рибу (смажене, відварене або консервоване філе);
- сир (тверді та м’які сорти).
Крок-мосьє і паніні
Крок-мосьє у нашому розумінні — це гарячий сендвіч на французький лад із двома шматочками хліба. Як начинку використовують шинку та сир. Для його приготування використовують підсмажений хрумкий хліб, між яким розміщують м’ясо. Зверху крок-мосьє натирають сиром ементаль або грюєр та готують або в духовці, або на грилі. Подають закуску тільки гарячою. Іноді замість сиру зверху на сендвіч кладуть підсмажену яєчню. Такий варіант називають вже не крок-мосьє, а крок-мадам.
Паніні відрізняється від крок-мосьє лише формою хліба. Якщо для французьких закусок використовують будь-який хліб, то для паніні беруть обов’язково чіабатту. Паніні, до речі, так і перекладається з італійської, як «невелика булочка».